opuštěná místa

odkazy

kmp

czech_lit

saspi

vanili

cechura

epika

nava


jsme na facebookuJessa bydlí se svou milovanou kočkou Sušenkou. Té se dostalo nemilé pozornosti v okamžiku, kdy si jessa prosípala svůj první astmatický záchvat. Kočky jsou totiž jedním z nejsilnějších alergenů. Jesse bylo doporučeno, aby se milé kočky urychleně zbavila, protože jinak se jednoho krásného dne udusí. Takové řešení pro milovnici chlupů na veškerém oblečení jessu nepřipadalo v úvahu, a proto jsme byli povoláni my. Aby se lékaři nažrali a Sušenka zůstala celá.

Nejdůležitějším a také nejnáročnějším úkolem bylo vystrnadit Sušenku z jessiny postele a z ložnice vůbec. Sušenka se s náhlým zákazem vstupu dlouho  odmítala smířit a spoustu nocí provřískala před dveřmi.  Pak jí došla trpělivost a nadobro se odstěhovala na křeslo v obýváku.

Dále bylo nutno zúčtovat s roztoči v jessině posteli. Problém jsme vyřešili  sprejem, který svou koncentrací eukalyptového oleje a ylang ylang spolehlivě odrovná i organismy mnohem větší než průměrný roztoč. Motat jsme se začali po zhruba pěti minutách postřikování, pak následovala intenzivní bolest hlavy a poměrně silná nevolnost.  Po takových třech hodinách jsme se mohli na místo vrátit a potáhnout postel protiroztočovými povlaky, které jessu stály přibližně tolik jako desetidenní dovolená all inclusive u moře. A jako třešničku a dortu jsme nainstalovali přístroj měřící teplotu a vlhkost vzduchu.

S čím jsme ale nepočítali, byl fakt, že jessa , která je zvyklá usínat vedle své Sušenky, v novém prostředí prostě  oka nezamhouří. Po několika týdnech zoufalého celonočního převalování  se jessa odstěhovala na gauč do obýváku, usíná s vrnící Sušenkou vedle své hlavy a čeká na ten jeden krásný den, kdy se udusí.


Leave a Reply

kniha týdne

sojka_regaly
May 2024
MTWTFSS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
< Apr Jun >

dívka týdne

divka_tydne_299

komentáře

  • Ivo Fencl { Čítám recenze od Františka Fuky na jeho stránkách, na chvíli mě napadlo, že by mohlo... }
  • Ivo Fencl { Poprosil jsem spisovatele Jana Koubka (autora výborného románu Matky), aby mi jeho partnerka Zuzanin dech... }
  • Cyril NAVRÁTIL { Jsem mladým začínajícím autorem a bývalým studentem FF UK a nyní (1.9.) začíná má crowdfundingová... }
  • kohoutek ze zlaté kuchyně { Líbí se mi váš styl psaní. Dobrá práce! }

anketa

Dělá Středisko západočeských spisovatelů dost pro literaturu v regionu?

zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

LZ banner

Morris & Woody