opuštěná místa

odkazy

kmp

czech_lit

saspi

vanili

cechura

epika

nava


jsme na facebookuV pondělí 29. listopadu nepřechválím v televizním pořadu Víkend. A kdo je víc (20. 45) v žádném případě sebe, ale Ferdu Mravence docela určitě.

Reportáž jsme točili s redaktorem Josefem Kubátem přímo u mě na válendě, jak jsem sám prosadil, a obestaveni nejstaršími Sekorovými knížkami ještě z let třicátých.

Věřte, že už tenkrát měly stejně pestré obálky jako dneska (právě vycházejí Malířské kousky brouka Pytlíka) a v žádném případě bych ty knihy neprodal.

Hned za války, měl Sekora, pravda, utrum – a o to víc uvěřil v míru komunismu. Setkal jsem se i s mladými, kteří dokonce milují německý televizní seriál o Ferdovi, tak ten skutečně „nemusím“, ale knížky Ondřeje Sekory mám pevně spojeny s dětstvím už proto, že jsme se na tom učili v první třídě i číst!

Reportážní pořad Víkend na Nově volně naváže na předchozí má televizní vystoupení dostupná na internetu a věnovaná dalším tzv. pop-ikonám (a kultům): Sherlocku Holmesovi, Čtyřlístku a dr. Ludvíku Součkovi.


Leave a Reply

kniha týdne

sojka_regaly
July 2024
MTWTFSS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
< Jun Aug >

dívka týdne

divka_tydne_299

komentáře

  • Ivo Fencl { Čítám recenze od Františka Fuky na jeho stránkách, na chvíli mě napadlo, že by mohlo... }
  • Ivo Fencl { Poprosil jsem spisovatele Jana Koubka (autora výborného románu Matky), aby mi jeho partnerka Zuzanin dech... }
  • Cyril NAVRÁTIL { Jsem mladým začínajícím autorem a bývalým studentem FF UK a nyní (1.9.) začíná má crowdfundingová... }
  • kohoutek ze zlaté kuchyně { Líbí se mi váš styl psaní. Dobrá práce! }

anketa

Dělá Středisko západočeských spisovatelů dost pro literaturu v regionu?

zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

LZ banner

Morris & Woody