opuštěná místa

do vydání Plže

dny
-4
-9
hodiny
-1
-4
minuty
-5
-3
sekundy
0
-5

plz

odkazy

kmp

czech_lit

saspi

vanili

cechura

epika

nava


jsme na facebookuV pořadu o Čtyřlístku Signály z neznáma jsem účinkoval již roku 2008, a to 14. ledna. Od té doby byl vícekrát reprízován. Podobně jako letošní díl Kdo je víc? pojednávající o Ferdovi Mravenci a o Ondřeji Sekorovi byly Signály z neznáma součástí cyklu Víkend a mé vystoupení podníceno desítkami a desítkami mých poměrně zasvěcených článků o známém dětském časopise, které jsem uveřejnil v Hospodářských novinách, v Mladé frontě Plus, ale především na stránkách Knihovnička Čtyřlístek. Vůbec nejúspěšnějším z těch textů zůstává „studie“ Kdy se Pinďa bál.

Televize ovšem ke mně přijela natáčet i kvůli obří sbírce Čtyřlístků, na které má prvotní zásluhu maminka, jelikož mi (a mé mladší sestře) začala Čtyřlístky kdysi spontánně kupovat, i když ne od prvního, ale až počínaje číslem třináct. Pak jsem samozřejmě začal časopis vyhlížet u trafiky sám (stával jen sedm korun) a šlo o to, aby mi neuniklo žádné číslo, což nebylo tak jednoduché jako dnes, protože datum vydání nebylo předem avizováno.

Nějakým neuvěřitelným zázrakem se mi však Čtyřlístek vždycky podařilo koupit, a to dokonce i mimo Starý Plzenec a dokonce i navzdory tomu, že ho někde mívali jen pod pultem.

Ano, je pravda, že jsem ono zaujaté nakupování jednou i přerušil, myslím, že během půlročního pobytu na Slovensku, nicméně antikvariáty pak nezklamaly a chybějící čísla byla doplněna. Redaktor Josef Kubeš a jeho lidé se mnou reportáž točili u nás v obýváku jen pár metrů od tohoto počítače a na některých záběrech je i kus mého oranžového kocoura. Ale tak malý, že ho snad ani nehledejte, a já pozdě zalitoval, že jsem odvážně nepromluvil právě s kočkou v náručí, jako to dělává Ray Bradbury. Nejspíš by se mi ale stejně vyškubla.


Leave a Reply

kniha týdne

sojka_sesuv
únor 2020
púsčpsn
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
< Jan bře >

dívka týdne

divka_tydne_38_0

komentáře

  • Jan Sojka { Vladimíre, když už to řešíme takto, budiž tedy... Nevím, kde jsi přišel k tomu, že... } – 17. 12. 9:54
  • Vladimír Novotný { Milý H. Sojko, Ty ses ale rozpálil! Nejmenoval jsem, neboť problém je v obecné rovině,... } – 16. 12. 14:29
  • sojka jan { Vladimíre! Ty sice nejmenuješ, ale já tyhle hry na schovávanou absolutně neuznávám. Takže: ten "neumětel",... } – 09. 12. 18:42
  • šáš { Ani si netipnete? Já si totiž neskromně myslím, že vím. } – 23. 10. 17:45

anketa

Dělá Středisko západočeských spisovatelů dost pro literaturu v regionu?

zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

LZ banner

Morris & Woody