opuštěná místa

odkazy

kmp

czech_lit

saspi

vanili

cechura

epika

nava


jsme na facebookuStředisko západočeských spisovatelů pod záštitou primátora města Plzně vyhlašuje jedenáctý ročník literární soutěže o Cenu Bohumila Polana.

Literární Cena Bohumila Polana se uděluje jednou ročně za významná díla v oblasti poezie a prózy (netýká se literatury faktu či literatury vědecké) spjatá se západočeským regionem tematicky nebo osobou autora. Cena je předávána každoročně vždy za knihu vydanou v řádném nakladatelství v předchozím roce, tedy v roce 2010. Přihlášky do soutěže mohou podávat autoři, autorská sdružení, nakladatelé i kulturní instituce. Knihy musí být zaslány do 30.6.2011 na adresu Střediska západočeských spisovatelů (SZS) Americká 29, 30100 Plzeň, minimálně ve třech exemplářích (zaslané výtisky se nevracejí). Knihy je možné do soutěže přihlásit pouze na formuláři, který je ke stažení na internetových stránkách SZS.

O udělení cen bude rozhodovat porota sestavená ze zástupců SZS, Obce spisovatelů a literárních kritiků. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v listopadu 2011. Cena bude dotována finanční prémií. V případě, že v regionu vznikne několik děl, která si zaslouží ocenění, je možno tuto cenu rozdělit více autorům. Naopak, jestliže nebudou k dispozici díla odpovídající kvality, může porota doporučit cenu neudělit. Cenu nelze udělit autorovi, který ji již získal v některém z předchozích ročníků.


kniha týdne

sojka_regaly
July 2024
MTWTFSS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
    
< Jun Aug >

dívka týdne

divka_tydne_299

komentáře

  • Ivo Fencl { Čítám recenze od Františka Fuky na jeho stránkách, na chvíli mě napadlo, že by mohlo... }
  • Ivo Fencl { Poprosil jsem spisovatele Jana Koubka (autora výborného románu Matky), aby mi jeho partnerka Zuzanin dech... }
  • Cyril NAVRÁTIL { Jsem mladým začínajícím autorem a bývalým studentem FF UK a nyní (1.9.) začíná má crowdfundingová... }
  • kohoutek ze zlaté kuchyně { Líbí se mi váš styl psaní. Dobrá práce! }

anketa

Dělá Středisko západočeských spisovatelů dost pro literaturu v regionu?

zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

LZ banner

Morris & Woody