opuštěná místa

odkazy

kmp

czech_lit

saspi

vanili

cechura

epika

nava


jsme na facebookupld Pražský literární dům pořádá ve spolupráci s Literárním domem v Horní Falci, Evropským Comeniem v Chebu a Hesenskou literární radou česko-německé setkání autorů a překladatelů, během kterého se uskuteční veřejné čtení, a to v sobotu 23. července 2011 v  19.00 hodin v Evropském Comeniu Cheb (Koželužská 8).

Setkání se zúčastní němečtí autoři a autorky Norbert Niemann, Thomas Klupp, Kerstin Specht, Silke Scheuermann a za českou stranu Josef Moník, Markéta Pilátová, Alena Zemančíková a Tomáš Zmeškal, dále pak překladatelky Jana Zoubková (Praha) a Kristina Kallert (Řezno).

Veřejné čtení se bude konat v rámci třídenního česko-německého setkání, jehož cílem je vzájemně se informovat o aktuálních tvůrčích projektech. Autoři a překladatelé budou během neveřejné části programu debatovat o různých výkladech pojmu „vlast“ a  o tom,  jaké podoby nabývá v současné české a německé literatuře.

Setkání podpořily Bavorské ministerstvo pro vědu, výzkum a umění, resp. Úřad bavorského předsedy vlády a Česko-německý fond budoucnosti.

 

(Převzato z www.prager-literaturhaus.com)


kniha týdne

sojka_regaly
May 2024
MTWTFSS
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
< Apr Jun >

dívka týdne

divka_tydne_299

komentáře

  • Ivo Fencl { Čítám recenze od Františka Fuky na jeho stránkách, na chvíli mě napadlo, že by mohlo... }
  • Ivo Fencl { Poprosil jsem spisovatele Jana Koubka (autora výborného románu Matky), aby mi jeho partnerka Zuzanin dech... }
  • Cyril NAVRÁTIL { Jsem mladým začínajícím autorem a bývalým studentem FF UK a nyní (1.9.) začíná má crowdfundingová... }
  • kohoutek ze zlaté kuchyně { Líbí se mi váš styl psaní. Dobrá práce! }

anketa

Dělá Středisko západočeských spisovatelů dost pro literaturu v regionu?

zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

LZ banner

Morris & Woody